"Niech Pan bezpiecznie prowadzi podróżujących"


Papież modlił za ofiary wypadków drogowych podczas niedzielnego spotkania z wiernymi na Anioł Pański. Dzisiaj obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

Nicolas Sarkozy po raz kolejny pokazał jak bardzo nie lubi, gdy media mieszają się w jego życie osobiste. Prezydent Francji zbeształ dziennikarza, który ośmielił się zadać niestosowne pytanie jego małżonce Carli Bruni. Benedykt XVI stanął w obronie imigrantów i przypomniał, że każdy z nich to "istota ludzka", której należy się szacunek. Podczas spotkania z wiernymi w niedzielę na modlitwie Anioł Pański papież podkreślił, że "przemoc nie powinna być nigdy dla nikogo sposobem rozwiązywania trudności". Potępił także przemoc wobec chrześcijan. Nie należy szukać kontaktu z istotami pozaziemskimi, bo mogą się okazać bardziej podobni do "Obcego" niż "E.T.". Brytyjski fizyk Steven Hawking wierzy w istnienie inteligentnych form życia poza Ziemią, ale nie w dobre intencje kosmitów. - Spotkanie z Krzysztofem Kolumbem nie wyszło na dobre rdzennym Amerykanom - przypomina.Polscy hokeiści na trawie przegrali z Hiszpanią 1:6 (0:2) w ostatnim meczu grupy B mistrzostw Europy w Amsterdamie. Piłkarze Wisły Kraków zakończyli obóz w Turcji i wracają do Polski. Po kilku dniach pobytu w kraju, 7 lutego mają wyruszyć na kolejne zgrupowanie, tym razem w Hiszpanii - poinformowało biuro prasowe krakowskiego klubu. Kelly Bochenko, której ojciec jest Polakiem, wygrała głośny proces z francuskim brukowcem "Entrevue". Pismo opublikowało serię erotycznych zdjęć tej 23-letniej kobiety, z powodu których straciła ona prestiżowy tytuł. Sędziowie uznali, że miesięcznik wydrukował te zdjęcia nielegalnie, bo Bochenko nie wyraziła na to zgody.

Jako "cyniczne kłamstwo" określił prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew obarczanie stalinowskiego ZSRR na równi z hitlerowskimi Niemcami odpowiedzialnością za rozpętanie II wojny światowej.

Siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1, Michael Schumacher przyznał, że nie liczy na tytuł w nadchodzącym sezonie 2010. Nowy kierowca Mercedesa zdradził jedynie, że chce wywalczyć swoje ósme mistrzostwo w ciągu najbliższych trzech lat. Mimo że od tej katastrofy minęło już pięć miesięcy, to jej przyczyny nie są nadal znane. I tak pozostanie przez najbliższy czas. Dopiero w grudniu znany będzie tymczasowy raport dotyczący tragicznego lotu Airbusa A330, który 1 czerwca rozbił się nad Atlantykiem - poinformowało francuskie Biuro Śledztw i Analiz Lotniczych, które zajmuje się sprawą.

W sieci, a dokładnie w serwisie Facebook, grasuje osławiony już Sperminator - pisze "News of the World". Tragiczny wypadek na niemieckiej autostradzie w Bawarii. W wyniku zdarzenia zginęły dwie osoby, a wielu zostało ciężko rannych. Trenerzy Jagiellonii Białystok i Pogoni Szczecin zapowiadają twardą walkę swoich zespołów w sobotnim finale Remes Pucharu Polski w Bydgoszczy. Obie drużyny staną przed szansą zdobycia tego trofeum po raz pierwszy w historii.Piątkowy mecz Wisły Kraków z Zagłębiem Lubin był prawdopodobnie ostatnim rozegranym przez mistrzów Polski na Stadionie Ludowym w Sosnowcu. Wszystko wskazuje na to, że z gościny tamtejszego Zagłębia nie będzie musiała już korzystać także Cracovia. Przedstawiciele Ambasady RP w Rosji i reprezentanci rosyjskiej Polonii uczcili w dniu Wszystkich Świętych pamięć Polaków pomordowanych w Rosji w latach stalinizmu. Rosyjscy śledczy zidentyfikowali jedną z szahidek odpowiedzialnych za poniedziałkowy zamach w moskiewskim metrze - to 17-letnia wdowa pod kaukaskim bojowniku. O sprawie informuje rosyjski dziennik "Kommiersant".

MŚ: Pierwszy przypadek dopingu w Berlinie


Pierwszy przypadek dopingu podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Berlinie. Pozytywny wynik dał test dopingowy przeprowadzony u Marokańczyka Jamala Chatbiego - potwierdziła krajowa federacja.

Sebastian Świderski: Trudna grupa


- Śledziłem w telewizji losowanie grup przyszłorocznych mistrzostw świata i muszę powiedzieć, że mamy trudną grupę, a na pewno najbardziej wyrównaną - ocenił jeden z najlepszych polskich siatkarzy Sebastian Świderski w rozmowie z INTERIA.PL.

"Dwie wskazówki dla Steinbach"


Podczas sobotnich obchodów Dnia Stron Ojczystych w Berlinie dało się słyszeć różnice pomiędzy kanclerz Niemiec Angelą Merkel a szefową Zawiązku Wypędzonych (BdV) Eriką Steinbach - ocenia dzisiejszy niemiecki dziennik "Die Welt".

Niemcy: w MSW jutro debata o Polonii


Problemy Polaków w Niemczech oraz sytuacja mniejszości niemieckiej w Polsce - to temat czwartkowego spotkania z przedstawicielami władz obu państw, które odbędzie się w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych w Berlinie.

Dokument o opozycji z Europy Wschodniej w TV Arte


Francusko-niemiecka telewizja ARTE zaplanowała na środę wieczorem premierowy pokaz filmu dokumentalnego pt. "Dysydenci, czyli twórcy wolności", mówiącego o podziemiu antykomunistycznym w Europie Środkowo-Wschodniej. Występują w nim polscy, czescy i węgierscy opozycjoniści tamtej epoki.

nasze sekretariat organizuje holender szkoły i wycieczki na rzecz dzieci dodatkowo grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne i gówno szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku odkąd codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na rozkład zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do nasze kancelaria organizuje gram szkoły dodatkowo wycieczki na rzecz dzieci także grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze kancelaria wycieczki szkolne i marycha szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz ofercie

tanie wycieczki szkolne

posiadamy rozległy selekcja miejsc na uporządkowanie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli także pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe plus tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także zielsko szkoły na każdą kapitał także w środku dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli także pracowników szkół. W środku ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne i cannabis szkoły na każdą kapitał dodatkowo wewnątrz dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego