Alonso utrzyma pozycję. Pietrow przesunięty


Zespół Formuły 1 Ferrari został ukarany grzywną w wysokości 20 tys. dolarów za zbyt wczesne wypuszczenie z boksu Fernando Alonso, który zajechał drogę Nico Rosbergowi (Mercedes GP) podczas ostatniej części kwalifikacji przed wyścigiem o Grand Prix Hiszpanii.

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew uda się we wtorek do Mongolii, gdzie następnego dnia weźmie udział w uroczystościach z okazji 70. rocznicy zwycięstwa Armii Czerwonej w bitwie nad rzeką Chałchin-Goł. Jeden z bohaterów letniego okienka transferowego Brazylijczyk Ricardo Kaka komplementuje swoich nowych kolegów z Realu Madryt. Były pomocnik AC. Milan nie ukrywa, że występując w "Królewskich" jego gra jest o wiele łatwiejsza. Jamajska sztafeta mężczyzn 4x100 metrów zdobyła w Berlinie złoty medal 12. lekkoatletycznych mistrzostw wynikiem 37,31, o 0,21 s gorszym od własnego rekordu globu ustanowionego rok temu w pekińskich igrzyskach.W kasynie w chińskim raju hazardowym - Makau - powstanie pierwsze w Azji miejsce kultu Michaela Jacksona. Swoistą świątynię stworzą właściciele kasyna, którzy w sobotę kupili na aukcji w Nowym Jorku za 350 tys. dolarów słynną białą rękawiczkę króla popu - pisze agencja Reutera. Jak donoszą "Lidove Noviny", policja zastrzeliła Pavla Tauchena i poważnie postrzeliła jego żonę Dagrmar. Blisko 288 mln funtów przyznane od 2003 roku na premie dla urzędników resortu obrony oburzyło rodziny brytyjskich żołnierzy poległych w Iraku i Afganistanie. Uważają oni zachowanie urzędników za skandaliczne zwłaszcza w ostatnim czasie, kiedy w brytyjskiej armii brakuje pieniędzy na wojskowy sprzęt i opłacenie żołnierzy.

Nidal Malik Hasan może zostać skazany przez sąd wojskowy na karę śmierci - jest to bardzo prawdopodobne. Jeśli faktycznie tak się stanie, to będzie to pierwszy taki przypadek od prawie 50 lat - pisze "Daily Telegraph".

W poniedziałek zmarł nagle były piłkarz Białej Gwiazdy, Ryszard Wójcik - informuje oficjalny serwis krakowskiego klubu. Wygraną Marlies Schild zakończył się wtorkowy slalom w austriackiej miejscowości Lienz. 28-letnia Austriaczka odniosła 21. zwycięstwo w zawodach zaliczanych do alpejskiego Pucharu Świata, a 19. w tej konkurencji.

Brazylijska policja aresztowała w piątek 60 osób oskarżonych o czerpanie zysków z nielegalnego wyrębu puszczy amazońskiej i poszukuje dalszych 31 "przedsiębiorców" i inżynierów-leśników trudniących się tym procederem. Amerykański łyżwiarz figurowy Johnny Weir obawia się o bezpieczeństwo z powodu gróźb kierowanych pod jego adresem. Wszystko za sprawą stroju obszytego lisim futerkiem, który wzbudził protesty członków organizacji ekologicznych. Przedmieścia Los Angeles w coraz większym niebezpieczeństwie - konieczna może być ewakuacja 12 tysięcy rodzin. Szalejące pożary wysuszonych lasów i zarośli zbliżają się do zabudowań. Zagrażają też jednemu z obserwatoriów astronomicznych.Według rozgrywającego reprezentacji piłkarzy ręcznych Karola Bieleckiego obecnie drużyna skupia się przede wszystkim na meczu z Niemcami - pierwszym rywalu w mistrzostwach Europy, z którym przyjdzie się Polakom zmierzyć 19 stycznia w Innsbrucku. Politycy Platformy powinni rozmawiać z lobbystami, byle tylko nie dać im szkodzić Polsce, uznał Lech Wałęsa w "Faktach po faktach" TVN24. - Trzeba rozmawiać, a co z tego wyjdzie, to kolejna sprawa. Rozmawiać szczególnie z przeciwnikami i cwaniakami, ale nie dać się sprzedać - powiedział były prezydent. Były rywal Wiktora Janukowycza w wyścigu do prezydenckiego fotela zgodził się wejść do nowego rządu formowanego przez jego ugrupowanie - Partię Regionów. 50-letni Serhij Tihipko w ostatnich wyborach na Ukrainie zajął trzecie miejsce.

Trwają obchody 25-lecia Światowych Dni Młodzieży


70 tysięcy osób przybyło wieczorem na Plac świętego Piotra na spotkanie z Benedyktem XVI z okazji 25. rocznicy ustanowienia przez Jana Pawła II Światowych Dni Młodzieży.

Berlusconi z rewizytą u Kadafiego


Premier Włoch Silvio Berlusconi przybył do Trypolisu na obchody pierwszej rocznicy podpisania uznanego za historyczny, włosko-libijskiego traktatu o przyjaźni. Przeprowadził rozmowę z przywódcą Libii Muammarem Kadafim, dotychczas nie ujawniono żadnych szczegółów.

Wypadek polskiego autobusu w Czechach


Dwadzieścia osób zostało lekko rannych, gdy wiozący polskich emerytów autobus zjechał z drogi koło miejscowości Holczovice w graniczącym z Polską powiecie Bruntal na północnych Morawach - poinformowała lokalna policja.

Brytyjczyków nie stać na emeryturę


Ponad 70 proc. pracowników w Wielkiej Brytanii w wieku 55 lat i starszych nie stać na to, by przejść na emeryturę i musi nadal pracować. Przed dwoma laty, a więc przed obecnym kryzysem finansowym, w takim położeniu było 40 proc. tej kategorii pracowników.

18 rannych w samolocie z Waszyngtonu


18 spośród 245 osób lecących samolotem z Waszyngtonu do Tokio zostało rannych w wyniku turbulencji.

nasze sekretariat organizuje holender szkoły i wycieczki na rzecz dzieci dodatkowo grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne i gówno szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku odkąd codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na rozkład zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do nasze kancelaria organizuje gram szkoły dodatkowo wycieczki na rzecz dzieci także grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze kancelaria wycieczki szkolne i marycha szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz ofercie

tanie wycieczki szkolne

posiadamy rozległy selekcja miejsc na uporządkowanie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli także pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe plus tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także zielsko szkoły na każdą kapitał także w środku dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli także pracowników szkół. W środku ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne i cannabis szkoły na każdą kapitał dodatkowo wewnątrz dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego