MF: w umowie ze Szwajcarią - przepisy o wymianie informacji podatkowej




"Złote weto" ministra skarbu do uchwał władz spółek sektora gazowego, elektroenergetycznego i paliwowego będzie działać dopiero wtedy, gdy sąd administracyjny nie uwzględni skargi spółki na decyzję ministra albo minie termin na jej złożenie. 14 stycznia 2010 r. zostało opublikowane zawiadomienie KE o wszczęciu częściowego przeglądu okresowego środków wyrównawczych nałożonych na przywóz do UE folii z politereftalanu etylenu (folii PET) pochodzącej z Indii. Zmarł Krzysztof Teodor Toeplitz - pisarz, publicysta, krytyk filmowy, autor scenariuszy filmowych (m.in. serialu \\\"Czterdziestolatek\\\"), wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Warszawie i PWSF w Łodzi. Miał 77 lat.Przewody trakcyjne, węgiel z wagonów, zegary i grzejniki z dworców - łupem złodziei może paść na kolei niemalże wszystko. Spółki kolejowe co roku ponoszą z tego powodu milionowe straty. Próbują walczyć z plagą kradzieży m.in. przy pomocy systemu monitoringu. Czy wiesz, że… Na dnie kanału u wybrzeży Santa Barbara naukowcy odkryli tzw. asfaltowe wulkany. Są tam od 40 tysięcy lat ale do tej pory pozostawały ukryte ... Chwilę przed godz. 19 otrzymaliśmy potwierdzenie - jest pierwszy przypadek wirusa H1N1 w Polsce - powiedziała dzisiaj na specjalnie zwołanej ...

Produkcja sprzedana przemysłu była w lutym br. wyższa o 9,2 proc w stosunku do analogicznego miesiąca 2009 roku, a w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 3,1 proc. – podał GUS. Analitycy Ministerstwa Gospodarki prognozowali nieznacznie niższą dynamikę produkcji. Oczekują, że w marcu br. może się ona zbliżyć do 8 proc.

Jedynie pięć polskich miast i powiatów dostało w piątek zgodę Komisji Europejskiej na przedłużenie terminów dostosowania do surowych unijnych przepisów w zakresie jakości powietrza. Do sejmowej komisji finansów publicznych trafi rządowy projekt nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług (VAT) - zdecydowali w środę posłowie. Wszystkie kluby parlamentarne opowiedziały się w pierwszym czytaniu za dalszymi pracami nad tym projektem.

Cate Blanchett wystąpi u boku Erica Bany i Saoirse Ronan w thrillerze \\\"Hanna\\\". Francuska policja użyła w poniedziałek gazu łzawiącego przeciwko demonstrantom, protestującym przed paryską siedzibą giganta naftowego Total przeciwko likwidacji jego zakładów w Dunkierce. Podobnie jak w latach ubiegłych, w 2009 roku Warszawa była liderem płacowym wśród polskich miast. Mediana wynagrodzeń w stolicy wyniosła 5200 PLN i była o 44 proc. wyższa niż w Krakowie (3600 PLN) i aż o 86 proc. większa niż w Lublinie (2800 PLN).Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, TFI spodziewają się, że za jedną akcję Taurona zapłacą mniej niż 70 groszy, czyli cenę jaką wyznaczy najprawdopodobniej Skarb Państwa. 16 grudnia 2009 r. Ukraina poinformowała o zakończeniu postępowania przed nadmiernym importem m.inn. z UE płynnego chloru (liquid chlorine) bez nakładania ceł. Kalifornia jako pierwszy stan USA wypowiada walkę pożerającym za dużo prądu telewizorom.

Na otwarciu WIG stracił 0.065%


Kolejny skandal budowlany w Szanghaju. Z jednego z mostów odpadł fragment betonowej konstrukcji, a z wnętrza filaru wysypały się worki po cemencie i śmieci. Firma, która prowadziła renowację mostu twierdzi, że dziury w moście to elementy dekoracji.

Ukraina chce wraz z Unią zmodernizować swoje gazociagi


Jak poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa, rząd Ukrainy przygotowuje propozycje dla Unii Europejskiej związane z modernizacją systemu gazociągów.

Samsung Galaxy z systemem operacyjnym Android


Samsung wprowadza na polski rynek telefon oparty na systemie operacyjnym Android o nazwie Galaxy (I7500).

Wszystko na sprzedaż?


Z notatnika aspiranta Okazuje się, że nie pomagają kolejne nowelizacje prawa, dotyczącego ochrony naszych danych osobistych i zawsze znajdzie się ktoś, kto spróbuje na tym zarobić. Tak ...

Europa największym światowym rynkiem odzysku energii z odpadów


Europa jest największym na świecie rynkiem odzysku energii z odpadów, z dobrze rozwiniętą infrastrukturą i ponad 429 zakładami w 2008 roku. Nowa analiza opracowana przez globalną firmę doradczą, Frost & Sullivan, pt.: „Europejski rynek odzysku energii z odpadów” pokazuje, że dochody tego rynku wyniosły w 2008 roku 3,1 mld EUR.

nasze sekretariat organizuje holender szkoły i wycieczki na rzecz dzieci dodatkowo grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne i gówno szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku odkąd codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na rozkład zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do nasze kancelaria organizuje gram szkoły dodatkowo wycieczki na rzecz dzieci także grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze kancelaria wycieczki szkolne i marycha szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz ofercie

tanie wycieczki szkolne

posiadamy rozległy selekcja miejsc na uporządkowanie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli także pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe plus tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także zielsko szkoły na każdą kapitał także w środku dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli także pracowników szkół. W środku ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne i cannabis szkoły na każdą kapitał dodatkowo wewnątrz dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego