Małysz na luzie: Czuję dużego "powera"


Adam Małysz nie czuje już takiej presji jak to było jeszcze parę dni temu. Po sobotnim srebrnym medalu do kolejnego konkursu olimpijskiego w Whistler podchodzi na luzie. "Już niczego nie muszę, ale nadal bardzo chcę" - powiedział.

Na Węgrzech zamiast deszczu z nieba spadły... żaby. Ten atak płazów przeraził mieszkańców Rakoczifalva, miejscowości 100 kilometrów na wschód od Budapesztu - informuje lokalna prasa. 82-letnia kobieta zginęła w Galicji przygnieciona przewróconym przez wichurę murem. Huragan, który w piątek przeszedł nad Wyspami Kanaryjskimi, w sobotę po południu uderzyły w północne wybrzeże Hiszpanii, wyrządzając wiele szkód. Władze apelują do obywateli o pozostanie w domu. W czasie, gdy Europa zasypana śniegiem zmaga się z zaspami, na Grenlandii zbyt mała ilość białego puchu poważnie utrudnia wyprawy.Jeszcze w tym tygodniu Benedykt XVI podpisze dekrety w sprawie beatyfikacji Jana Pawła II i księdza Jerzego Popiełuszki - dowiedziało się Polskie Radio. Teddy Da Costa nie pomoże Zagłębiu Sosnowiec w walce o brązowy medal mistrzostw Polski. Hokeista klubu z Sosnowca został zawieszony na trzy spotkania. To kara za faul podczas meczu z Comarch Cracovią - podał serwis internetowy Pol-Aqua Zagłębia hokej.zaglebie.sosnowiec.pl. Po zakończeniu obecnego sezonu wygasa umowa snajpera Bordeaux Marouane Chamakha. 25-letni napastnik reprezentacji Maroka będzie mógł przebierać w ofertach czołowych europejskich klubów.

Amerykańska telewizja ABC News ujawniła szczegóły potwierdzające istnienie tajnego więzienia CIA na Litwie - informują litewskie media. Stacja zapewnia też, że podobne więzienie istniało w Polsce.

Kolejne zdjęcia premiera Włoch Silvio Berlusconiego w towarzystwie młodych kobiet oraz inne, przedstawiające je w negliżu w pobliżu jego rezydencji na Sardynii, opublikował dziennik "La Repubblica". Zdjęcia pochodzą z kolekcji fotografa Antonello Zappadu, który 10 tysięcy z nich przekazał agencji w Kolumbii w obawie przed ich konfiskatą na wniosek szefa rządu. Komisja Europejska zaproponowała rozszerzenie w 2011 roku strefy euro o Estonię. Żaden inny kraj UE spoza tej strefy nie spełnia wszystkich kryteriów konwergencji, niezbędnych do przyjęcia euro.

Prezydent Turkmenistanu Kurbankuły Berdymuchammedow powiedział, że jest otwarty na ewentualne powstanie partii opozycyjnej - po to, by kraj mógł poczynić krok w kierunku demokracji. W starciu pretendentów do mistrzowskiego tytułu Boston Celtics pokonali Cleveland Cavaliers 95:89 w inauguracyjnym meczu 64. sezonu najlepszej koszykarskiej ligi świata NBA. Były pomocnik Realu Madryt, Flavio Conceicao trzyma kciuki za "Królewskich". Brazylijczyk wierzy, że po letnich transferach klub będzie w stanie podbić Hiszpanię i Europę, ale jednocześnie podkreśla, że żaden z obecnych graczy Realu nie zbliży się do poziomu jaki prezentował Zinedine Zidane.- Polski duchowny, wobec którego sąd w brazylijskim stanie Rio de Janeiro wydał w czwartek nakaz zatrzymania w związku z oskarżeniami o pedofilię, oddał się w piątek w ręce policji i przebywa w areszcie - podał cytowany w sobotę przez AP przedstawiciel stanowych władz. Według opublikowanych w piątek fragmentów decyzji sądu 44-letni duchowny miał przekształcić dom parafialny w "erotyczne więzienie". W polskiej bazie wojskowej Ghazni w Afganistanie uroczyście pożegnano poległego kpr. Miłosza Górkę; jego ciało przewieziono następnie do bazy Bagram - poinformowały prasowe polskiego kontyngentu. Irańskie władze mają jedno wytłumaczenie niedzielnych starć opozycji ze służbami bezpieczeństwa - zamieszki zaplanowali wrogowie Iranu, a ich uczestnicy zostaną surowo ukarani.

Słowacy sprowadzeni na ziemię


W niedzielę słowacki premier Robert Fico dał do zrozumienia, że nie tylko czeski prezydent jest niezadowolony z Traktatu Lizbońskiego. W poniedziałek krytyczne słowa Fico szorstko podsumował przedstawiciel szwedzkiego przewodnictwa UE.

Niemcy: Lekcja historii na Westerplatte


Zebrani na Westerplatte premierzy przeżyli lekcję historii, podczas której zderzyły się ze sobą spojrzenia prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego oraz premiera Rosji Władimira Putina - komentuje niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" gdańskie obchody 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Finlandia: dymisja premiera po siedmiu latach


Po siedmiu latach na czele rządu, premier Finlandii Matti Vanhanen złożył rezygnację - poinformowały w komunikacie fińskie władze. Przewiduje się, że zastąpi go minister ds. administracji państwowej i samorządu lokalnego Mari Kiviniemi.

"Podzielona władza zagrożeniem dla kraju"


Minister finansów Jacek Rostowski powiedział w Brukseli w kontekście zbliżających się wyborów prezydenckich, że podzielona władza stanowi zagrożenie dla Polski. Apelował o władzę "spokojną, spójną i silną".

Grzegorz Fijałek: Teraz będzie coraz trudniej


Wysoko postawili sobie poprzeczkę siatkarze plażowi Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. W inaugurujących World Tour zawodach w Brasilii zajęli piąte miejsce. "Teraz będzie coraz trudniej" - uważają. Kolejny turniej odbędzie się 3-8 maja w Szanghaju.

nasze sekretariat organizuje holender szkoły i wycieczki na rzecz dzieci dodatkowo grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne i gówno szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku odkąd codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na rozkład zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do nasze kancelaria organizuje gram szkoły dodatkowo wycieczki na rzecz dzieci także grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze kancelaria wycieczki szkolne i marycha szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz ofercie

tanie wycieczki szkolne

posiadamy rozległy selekcja miejsc na uporządkowanie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli także pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe plus tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także zielsko szkoły na każdą kapitał także w środku dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli także pracowników szkół. W środku ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne i cannabis szkoły na każdą kapitał dodatkowo wewnątrz dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego